NARİN ÇİÇEKÇİLİK    ESKİŞEHİRDE  22 YILDIR GÜVENLE HİZMETİNİZDE

Çiçekçi
Çiçekçi
Çiçekler Hakkında İlginç Bilgiler   |  Çiçek (Botanik)   |  Kuşlar ve Çiçekler Diyaloğu   |  Mitoloji ve Çiçek   |  Çiçeklerin Anlamları   |  Çiçek ve renk adlarına dair
 

Çiçekçi çiçek satan kişi, ticari kuruluş. 1900'lerin başlarında Amerika'da; Çin, İtalyan ve Japon çiçekçiler, ilk açık hava satışlarını gerçekleştirdiler.

1906 yılındaki depremle yavaşlayan satışlar, 1924'te çiçekçilerin tek bir çatı altında toplanmasıyla yeniden canlanarak bugün "San Francisco Flower Mart" adıyla anılan ismini aldı ve organizasyonun büyüklüğü kısa sürede üç çiçekçiden altmış çiçekçiye çıktı.

Osmanlı'da Çiçekçilik
Osmanlı Türklerinde bahçeciliğin bir bilim dalı ve sanat olarak görülmesi oldukça eski tarihlere dayanır. Bu eskiliğin miladı 900 (1495) tarihlerinden daha geriye doğru uzanıp gittiğini gösterecek nitelikte “Tezkire-i şükufeciyan”, “Revnaku’l-ezhar”, “Şükufenama" gibi bir takım tarihi kaynaklara rastlanmaktadır. Hicri 1100 (1689) yıllarında Şehremini Cami’nin hatibi olan Übeydullah Efendi yazdığı Tezkire-i şükufeciyan adlı çiçekçi kitabında çiçekseverliğe gayret edilmesinin çiçek yetiştirmede ne derecede etkili olduğundan, zamanında yetiştirilen çiçeklerin kimler tarafından ilk olarak yetiştirildiğinden bahsetmektedir. Türk çiçekçilik tarihiyle ilgili araştırmaları bulunan Turhan Baytop, “Lâle-i Rumi” denilen ve ayırcı özelliklere sahip olan Osmanlı Lâlesi’nin Kefe’den getirilen bu lale soğanlarından elde edildiği düşüncesindedir.


ESKİŞEHİR NARİN ÇİÇEKÇİLİK
Süs Bitkileri ve Yapay Çiçek BUKET-SEPET-DUVAK-ARAJMAN-GELİN ARABASI (YOL 5 KM SONRASI ÜCRETLİDİR)20 tl fark alınır
KREDİ KARTINA DENİZBANK GÜVENCESİ ALTINDA ÇEKİM KOLAYLIĞI
DELİKLİTAŞ MAH. İBRAHİMKARAOĞLAN CAD. No: 23/C MERKEZ MAİL OLDER YAPILIR KREDİ KARTINA DENİZBANK GÜVENCESİ ALTINDA SATIŞ YAPILIR - Eskişehir 
Ziyaretçi: 29.804.501 - Hit: 32.495.138
eskisehirburada.com üyesidir