NARİN ÇİÇEKÇİLİK    ESKİŞEHİRDE  22 YILDIR GÜVENLE HİZMETİNİZDE

Başka İşlere Ödenek Yok: BİZİM CEBİMİZDEN REKLAM
11.01.2019 

Eyvah, 30 Ocak’ta “Bizim Şehir” ihalesi var. Büyükerşen, kendi reklamını yaptığı “Bizim Şehir” bültenine seçim öncesi yine Eskişehirlilerin en az 1 milyon lirasını harcayacak!

Eskişehir’in ihtiyaçları söz konusu olduğunda “ödenek yok” diyen Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük israfı “Bizim Şehir”e hep ödenek buluyor ama… 30 Ocak’ta yine ihale var. Eskişehirlilerin en az 1 milyon lirası daha seçim öncesi reklam için “Bizim Şehir” bültenine harcanacak. Haydi Eskişehir, pamuk eller cebe!

Murat Atikel - Her sene Eskişehirlilerin ortalama 1,7 milyon lirasını “Bizim Şehir” bültenine harcayan Büyükşehir Belediyesi, bu sene için yine ihaleye çıktı. 30 Ocak’ta yapılacak ihale ile bu defa her sayısı 200 bin adet olmak üzere 4 sayı, yani toplam 800 bin adet bastıracak. Bu sayıların hepsi muhtemelen seçimden önce dağıtılacak ve Eskişehirlilere bedelinin en az 1 milyon liraya patlaması tahmin ediliyor. Son 7 senede Büyükşehir Belediyesi’nin toplamda 12 milyon liradan fazla parasının harcandığı bu bültenler için yine Eskişehirlilerin parası harcanacak.

SEÇİM ÖNCESİ 800 BİN ADET BÜLTEN
Bu defa her sayısı 200 bin adet olmak üzere 4 sayı, yani toplam 800 bin adet bastıracak. Bu sayılarının hepsinin veya üçünün yerel seçim öncesi bastırılıp dağıtılacağı tahmin ediliyor. Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl da 5 ayrı sayı bastırmak için ihaleye çıkmış. “Bizim Şehir” bülteninin bu 5 sayısından, biri kasım ayında, üçü de aralık ayında basılıp dağıtılmıştı.

BU SEFER DE EN AZ 1 MİLYON LİRA
Büyükşehir, 800 bin adet bülteni de muhtemelen seçim önce dağıtacak ve Eskişehirlilere bedelinin en az 1 milyon liraya patlaması tahmin ediliyor. Haydi Eskişehirliler, son 7 senede Büyükerşen’in reklamı için 12 milyon liraya yakın paramızın harcandığı bu bülten için pamuk eller yine cebe…

2EYLÜL GÜNDEME TAŞIDI
2Eylül, Büyükşehir Belediyesi’nin “Bizim Şehir” adlı duyuru ve bilgilendirme bültenine Türkiye’de görülmemiş bir şekilde çok paralar harcamasını ve her yıl milyonlarca adetlik ihaleler yaparak belediyenin parasının israf edilmesini yıllardır çok sayıda haberiyle gündeme taşımış, Eskişehirliler bu ihalelerle harcanan paraların miktarını 2Eylül’den öğrenmişti.

2011’DE 850 BİN LİRA
1 Kasım 2010'da yapılan ihalede Büyükşehir Belediyesi, "Bizim Şehir" bültenini 2 sayı olmak üzere ve her sayısı 200'er binden toplamda 400 bin adet bastırmak ve dağıtmak için ihaleye çıkmıştı. Bu ihaleye iki firma katılmış, ihaleyi Doğan Ofset kazanmıştı. İhale bedeli o zaman 196 bin 800 liraydı... 18 Mart 2011'de bir ihale daha yapıldı. Bu sefer de 6 sayı olarak toplamda 1 milyon 200 bin adet basılıp dağıtılması için... Bu sefer ihalede tek firma teklif verdi. O da Doğan Ofset'ti ve ihaleyi 648 bin lira bedelle kazandı. Yani, Bizim Şehir'in o zamanki maliyeti toplamda artı KDV ile birlikte 850 bin lirayı geçmişti...

2012’DE UNİPRİNT KAZANIYOR
2012'deki ihale 28 Haziran 2012'de gerçekleşti. Bu ihalede "Bizim Şehir"in baskı sayısı artırıldı. Her biri 250'şer bin olmak üzere 6 sayı, toplamda 1 milyon 500 bin adet basılması için çıkılan ihalede tek firma teklif verdi ve kazanan firma bu sefer, UNİPRİNT Basım Sanayi ve Tic.A.Ş. oldu, ihaleyi 750 bin lira bedelle kazandı.

ADEDİ YÜZDE 30, ÜCRETİ YÜZDE 90 ARTTI!
2013'e gelindiğinde bu sefer "Bizim Şehir"in basım ve dağıtım ihalesi 18 Şubat 2013'te, her sayısı 350'şer bin adet olmak üzere 6 sayı basılması için, yani toplam adet 2 milyon 100 bine çıkıyor. Önceki seneye göre adet miktarı yaklaşık yüzde 30 arttırıldı. İhaleye sadece UNİPRİNT katıldı ve kazandı. İhalede sözleşme bedeli KDV’siz 1 milyon 422 bin 330 lira oldu. Bülten adedi yaklaşık yüzde 30 artarken, bedel bir önceki seneye göre yaklaşık yüzde 90 artmış oldu.

2014’TE YİNE  AYNI FİRMA
2014 için ihale 19 Aralık 2013'te yapıldı. Bu ihale de 2 milyon 100 bin adet bültenin basımı ve dağıtımı içindi… İhaleye yine tek bir firma UNİPRİNT katıldı ve kazandı. Peki 1 milyon 91 bin 860 lira bedelle… İlginçtir, önceki seneye göre bu sefer bedelde yaklaşık yüzde 20 azalma yaşandı.

2015’TE BEDEL FIRLADI 
2015 için, 12 Ocak 2015'teki ihalede yine 6 sayı ve toplamda 2 milyon 100 bin adet basım ve dağıtım için tek bir firma ihaleye katıldı, UNİPRİNT... İhalenin bedeli bu defa 1 milyon 981 bin 140 lira oldu. KDV’si ile birlikte bedel 2 milyon lirayı geçti. Önceki ihaleye göre bedel neredeyse yüzde 100 artmış oldu.

2016’DA 2,5 MİLYON LİRADAN FAZLA HARCANDI!
"Bizim Şehir" bülteninin 2016'daki maliyeti ise rekor düzeyde oldu. İhaleyi yine aynı firma, UNİPRİNT kazandı. Sözleşme bedeli 2 milyon 396 bin 100 lira olurken, KDV’si ile Eskişehirlilere maliyeti 2,5 milyon lirayı geçti.  Önceki ihaleye göre bedeldeki artış yaklaşık yüzde 20 oldu.

2017 VE 2018’DE DE AYNI OLDU
Büyükşehir Belediyesi, 2017’de her sayısını 350'şer bin adet, toplamda 2 milyon 100 bin adet bastırıp dağıtmak için ihaleye çıktı. 2Eylül’ün haberleri sonrasında bu defa başka firmalar da ihaleye girdi ve sözleşme bedeli 1 milyon 423 bin 800 lira, KDV’siyle yine 1,5 milyon lirayı geçti. 2018’de de bültenin Eskişehirlilere maliyeti 1,5 milyon lirayı buldu. Ve bu ihaleleri de yine UNİPRİNT firması kazandı…

REKLAM UĞRUNA YİNE Mİ İSRAF!
Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl milyonlarca adet bastırıp dağıtmak üzere ihaleye çıktığı “Bizim Şehir” bülteni için harcanan para, ihaleler ve KDV’siyle 12 milyon lirayı geçmiş durumda… 30 Ocak’ta yapılacak yeni ihalenin bedelinin de en az 1 milyon lira olacağı tahmin ediliyor. 
Resim - 23869_1_l.jpg

 

 

Öncekilerde neden bu şartlar yoktu?

“Bizim Şehir” bülteninin yıllarca ihalede geçen milyonlarca adet kadar basılıp basılmadığı merak konusu oldu. Kimi zaman evlerin önüne tomar tomar atıldığı görüldü, kimi zaman da ortalıkta gören olmadı… Bu defa seçim öncesi Büyükerşen işi sıkı tutmuş. Şartnameye dağıtımla ilgili önceki ihalelerde olmayan şartlar ve yüksek cezalar eklenmiş. Örneğin, dağıtımla ilgili 2 günde bir Büyükşehir’e rapor verilmesi, dağıtımcıların Büyükşehir Belediyesi logolu giyinmesi şart… Kişilere elden verilmesi, her daire önüne 1 adet bırakılması, işyerlerine en fazla 5 adet verilmesi şart… Toplu halde bırakılması yasak… Eskişehir’in tüm mahallelerine dağıtım şart… Eskişehirlilerin milyonlarının harcandığı daha önceki ihalelerde neden bu kadar sıkı şartlar olmadığı ve şimdi konulduğu da merak konusu… Yoksa seçim zamanı diye mi?


Yine aynı firma mı?

Büyükşehir Belediyesi’nin son 7 yılda 12 milyon lirasının harcandığı “Bizim Şehir” Bülteni için yapılan ihaleleri hep aynı firma, İstanbul merkezli Uniprint firması kazanıyor. Bu ihaleyi de aynı firma mı alacak, merakla bekliyoruz…

Gönderen: haber
1731 defa okundu 
 


İslam
MÜSLÜMAN TEVHİD İLE VARDIR

Yaşam
İspanya’lı Jesus Sanchez Blasco Müslüman Oldu
Haber 7 vatandaşa sordu: CHP’li vekile sert tepki!
MC HÜKÜMETLERİ DÖNEMİ
BAŞKAN KALIN, 2019’UN İLK NİKÂHINI DOĞUM GÜNÜNDE KIYDI
Belediye personelinden örnek davranış

Streetview Eskişehir

Spor
“5-6 DOSYA KALDI”
Giresunspor maçı hazırlıkları başladı
MİLLİ GURURUMUZ SÜMEYYE BURSA KEBAP EVİ DESTEĞİYLE YENİ BAŞARILARA HAZILANIYOR
Passolig’den dijital asist
İMZA SEFERBERLİĞİ

Sinema
Yapımcı - Sinema Salonu Tartışmalarına Blockchain Çözümü
Türkiye’de Çin Sinemasının Popülaritesi Artıyor
BARAN TAYLAN YOLALAN, DİJİTAL ESARET’TE!
2018 YILINDA EN ÇOK MÜSLÜM FİLMİNİ İZLEDİK
Yüzyılın Casusu ÇİÇERO için geri sayım başladı

Sağlık
Bir Çok Projede Öncüyüz
“Gribe iyi geliyor” diye bilinenler, gerçekten faydalı mı?
HAMİLELİKTEKİ KAŞINTILARI İHMAL ETMEYİN
Çocuğunuz Kışın Sürekli Hastalanıyorsa, Nedeni Alerji Olabilir
Yağ aldırma mı karın estetiği mi?

Politika
Bozbal:"Karne notu, aslında bizim notumuzdur."
5 YILDA 10 BİNE YAKIN KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPACAĞIZ
BAŞKAN YÜZÜGÜLLÜ YE SÜRPRİZ HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Hastasına bakana 1305 TL verilecek
Asfalt ve kaldırım parası alınmayacak, alınanlar iade edilecek

Polis
İl Jandarma Komutanlığının 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
GEÇEN YIL 3 BİN 218 KİŞİ TRAFİK KAZALARINDA YAŞAMINI YİTİRDİ
Jandarma Trafik Eğitimleri Devam Ediyor
15 İlde Eş Zamanlı Olarak “Taksi Uygulaması 2019/1” Gerçekleştirildi
Uyuşturucu Operasyonunda Silahlar da Ele Geçirildi

 

 
Otomobil-Motorsiklet
Otomotiv Sektörüne Yeni Bir Soluk Getirecek
’Supra efsanesi’ geri döndü
Renault ve Dacia’da Ocak Ayı Fırsatları Devam Ediyor
CITROËN’DE FIRSATLAR OCAK AYINDA DA HIZ KESMİYOR
NISSAN’dan Yeni LEAF E-Plus

Magazin
1001. Programa Özel Yayın
Genç yarışmacı izleyenleri kahkahaya boğdu
2018 YILINDA GOOGLE’DA EN ÇOK BU BAŞLIKLARI ARADIK
Reytinglerde ise rakiplerine 3 katı fark attı!
2018 YILINDA EN ÇOK KONUŞTUĞUMUZ HABERLER BELLİ OLDU

Kültür-Sanat
Eti çocuk tiyatrosu Beylikovalı Öğrencilerle Buluştu
Anadolu Üniversitesinden âşıklar geçti
ESKİ DÜĞÜNLER CANLANDIRILACAK
Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi Korosundan ´´45.´inci Sanat Yılı " Konseri
ODA MÜZİĞİNDE PİYANO VE KEMANIN EŞSİZ UYUMU

Kampanya

Güncel
İNÖNÜ BELEDİYESİ YOLDA BIRAKMADI
KENTİN GÖBEĞİNDE YOLDA KALDIK!
ASFALT PARASINI GERİ VERECEĞİZ
Gündoğdu 3 projesi oy birliğiyle geçti
13. Sivil Toplum Günleri’nin Açılışı Eskişehir’de Gerçekleştirildi

Eğitim
ESKİŞEHİR ADALET İLKOKULU’nda ‘’Kaybedeni Olmayan Sınav’’
Devlet Malzeme Ofisi ESOGÜ’de Üretici Firmalarla Buluştu
Bilgin Hafızlık ve 4-6 Yaş Kurslarını Ziyaret Etti
Devlet Konservatuvarından Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne örnek bağış
Vali Çakacak, TBMM’de İlimizi Temsil Eden Öğrencileri Kabul Etti

Ekonomi
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLE TOBB ARASINDA KIRSAL KALKINMA PROTOKOLÜ
BÖLGENİN YENİLİK VE AR-GE GÜNDEMİ BELİRLENİYOR
Evdeki gündelikçi ve bakıcının primi devletten
İHRACATA DAYALI YEREL POLİTİKALAR OLUŞTURMALIYIZ
Türk kırtasiye sektörü dünyanın gözdesi

Ekoloji
Belediyelere "plastik poşet" Genelgesi
“Türkiye’nin ithalat faturası güneş ile düşecek”
KURUM: PLASTİK POŞETLER ÇEVRECİ SLOGANLAR TAŞIYACAK
Türkiye’deki OSB’lerin çevre araştırmasından çarpıcı sonuçlar çıktı
“PLASTİK POŞET KULLANIMI YÜZDE 50 AZALDI”

Bilim-Teknoloji
YARIYIL TATİLİNDE SİBER TEHLİKELERE DİKKAT!
ESET, yarıyıl tatili öncesinde aileleri uyarıyor
Tatilde Wolfteam oyna, 100 bin TL kazan
RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN BAKIMLARI DRONE İLE YAPILIYOR
Kaspersky Lab, Dolandırıcıların En Sık Kullandığı 5 Hileyi Açıkladı


ESKİŞEHİR NARİN ÇİÇEKÇİLİK
Süs Bitkileri ve Yapay Çiçek BUKET-SEPET-DUVAK-ARAJMAN-GELİN ARABASI (YOL 5 KM SONRASI ÜCRETLİDİR)20 tl fark alınır
KREDİ KARTINA DENİZBANK GÜVENCESİ ALTINDA ÇEKİM KOLAYLIĞI
DELİKLİTAŞ MAH. İBRAHİMKARAOĞLAN CAD. No: 23/C MERKEZ MAİL OLDER YAPILIR KREDİ KARTINA DENİZBANK GÜVENCESİ ALTINDA SATIŞ YAPILIR - Eskişehir 
Ziyaretçi: 12.254.206 - Hit: 12.405.033
eskisehirburada.com üyesidir